3 lata temu dostaliśmy takie zgłoszenie:

„Samotne i opuszczone, nie wiadomo jak długo bez stałego dostępu do jakiegokolwiek pożywienia i wody, pozostawione same sobie są nieufne w stosunku do ludzi. Nie mają szans aby przetrwać tam zimę. Nie pozwólmy trafić im do schroniska ! Dajmy im szansę na normalne życie..”

Podobno początkowo były 3 maluchy potem został już tylko jeden… Udało nam się odłowić tego malucha – sunie, która już też była zdziczała mimo ze miała dopiero ok. 8 miesięcy, niestety mama Jej wtedy uciekła. Młoda trafiła do hoteliku, a potem do cudownego domu, gdzie po długim czasie dopiero zaczęła się zachowywać jak normalny psiak.
Niestety o biszkoptowej suni mieliśmy cały czas, ze przeniosła się w inne miejsce, ale nie dała do siebie podejść. Urodziła szczeniaki w norze pozwoliliśmy jej odchować po czym umieściliśmy w domach tymczasowych. Jeździliśmy, zastawialiśmy klatkę łapkę, nic nie skutkowało, kolejny raz urodziła szczeniaki w norze, jeźdzliśmy nawet nocami, wsadzilismy małe do klatki łapki, jak przyjechaliśmy w nocy siedziała obok, ale do klatki nie weszła. Była zawsze krok przed nami, aż w końcu w zeszłym tygodniu, dostaliśmy info, ze potracił ją samochód i weszła do ludzi, którzy ją dokarmiali do sieni. I pojechaliśmy. Tosia już bezpieczna już nikt nie będzie ja rzucał kamieniami, przeganiał kijem. Znowu była w ciąży, jest już po sterylizacji niestety kwota ogromna gdyż musiala zostać w szpitaliku, zeby ja wzmocnić, musila miec kroplowki.
Mimo, iż jesteśmy teraz w nieciekawej sytuacji finansowej i mamy na swoim utrzymaniu 17 psów w hotelach, nie mogliśmy jej zostawić, tyle starań, tyle poświęceń by ja odłowic, musieliśmy ja zabrać.
Kochani prosimy Was o nawet najmniejsze wpłaty, sami nie damy rady. Sama faktura za sterylizacje plus opieke to kwota 667,76zl.
Dochodzi do tego teraz koszt hotelu, odpchlenie, odrobaczenie, szczepienia..
Szukamy deklaracji miesięcznych na hotel. mogą to być dowolne kwoty, nie zostawiajcie nas samych.

Pomóżcie nam zadbać o los  Tosi

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt
OTOZ „ANIMALS”
Inspektorat w Lublińcu
Bank Spółdzielczy
nr konta 35 8457 0008 2006 0081 7813 0001
dla przelewów zagranicznych: SWIFT – POLUPLPR
IBAN- PL35 8457 0008 2006 0081 7813 0001
paypal: otoz.animals@interia.pl
z dopiskiem Tosia