FUKSIO MA DOM !!

Fuks to niebywały przypadek, ponieważ został  PORZUCONY NA PASTWĘ LOSU PRZEZ URZĘDNIKÓW GMINY!!!
Dostaliśmy telefon od zaniepokojonego mieszkańca Łagiewnik Wielkich, ze na polu leży pies w stanie agonalnym, nie jest w stanie się podnieść, ledwo żyje. Zgodnie z procedurami poinstruowaliśmy pana, że w pierwszej kolejności ma zadzwonić do gminy Pawonków, ponieważ oni maja obowiązek udzielić mu pomocy. Niestety, była już godzina 15, więc urzędnicy odpowiedzieli, że pies ma CZEKAĆ DO PONIEDZIAŁKU❗️bo oni już kończą pracę!! Dla nich godziny urzędowania są ważniejsze niż życie i zdrowie istoty żyjącej!! Oczywiście OTOZ jak zawsze podjął działania i nasza inspektorka wyruszyła mu na pomoc w przerwie pomiędzy swoją własną pracą. Pies jest zabezpieczony, był w stanie krytycznym, ma zaburzenia równowagi, jest stary, jest pod opieką weterynarza, dostał kroplówkę i dochodzi do siebie. Zjadł i czuje się o wiele lepiej.
📣Zgodnie z art. 11 ustawy o ochronie zwierząt, który brzmi „zapobieganie bezdomności zwierząt i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gminy” zatem, MAJĄ OBOWIĄZEK pomóc zwierzęciu, nie ma w tym artykule słowa o godzinach urzędowania i że po 15 w piątek ich to nie obowiązuje!! Jesteśmy zszokowani bezdusznością urzędników, którzy łamią prawo i skazują psa na smierć.
📣PILNIE SZUKAMY DOMU TYMCZASOWEGO, który zlituje się nad staruszkiem … Prosimy …
📣POSZUKUJEMY RÓWNIEŻ WŁAŚCICIELA.
Piesek dostał od nas imię Fuks, ponieważ naprawdę miał fuksa i wywinął się śmierci. Pies został znaleziony na polu w stanie jak na zdjęciu, czyli krytycznym. Prawdopodobnie leżał by tam nadal, gdyby nie udzielona mu pomoc z naszej strony.
Fuks ma dobre wyniki badań krwi, minimalne podwyższone parametry wątrobowe, lecz niestety ma chore serce i do końca życia będzie musiał brać leki. 

Fuksik po ponad miesiącu naprawdę wyszedł na prostą. W Przytulisku czuje się jak pan na włościach, biega swobodnie i ładnie chodzi na spacerki. Uwielbia dzieci i inne psy. Fuks to wspaniały, mądry i dostojny pies. Ma ogromny apetyt, na tyle ozdrowiał, że potrafi wskoczyć na półkę, gdy szykuje mu się jedzonko :)

Fuks doczekał się nawet artykułu:

http://gazetalubliniecka.pl/2018/11/13/fajrant-wazniejszy-niz-zycie-psa/?fbclid=IwAR1jMnaL2x3qPnMtDg5qM7bF1BJ9T-ve3T9HtaMIa_3tMwq368xAfmCJ_es

Przypominamy również, że możesz pomoc zwierzętom będącym pod naszą opieką poprzez zbiórkę
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/utrzymaniezwierzat
lub wysyłając smsa
NUMER 72365
TREŚĆ S12891
Koszt 2,46 brutto (w tym VAT)

lub wpłacić darowiznę na konto:
OTOZ „ANIMALS” Inspektorat w Lublińcu,
nr konta: 35 8457 0008 2006 0081 7813 0001.