Pod opiekę  OTOZ „Animals” Inspektorat Lubliniec trafiają psy odebrane interwencyjnie lub porzucone. Część z nich ze względów zdrowotnych nie może mieszkać w schronisku i przebywa w hotelach, za które co miesiąc musimy płacić około 200-300zł.
Marzymy o tym, żeby każdy z naszych podopiecznych znalazł nowy, kochający dom, ale wiemy, że nie każdemu warunki powalają na to, by przyjąć psa pod swój dach- dlatego chcielibyśmy zachęcić to WIRTUALNEJ ADOPCJI któregoś z naszych zwierzaków :)

Na czym polega wirtualna adopcja? Na zobowiązaniu do comiesięcznej wpłaty na wybranego psa określonej kwoty pieniężnej- minimum 10zł
Pod zdjęciami  będzie wzmianka o tym, kto jest wirtualnym opiekunem psiaka- jeśli pies znajdzie stały dom, zobowiązanie wygasa, lub można je przenieść na innego zwierzaka. Jednej pies może mieć kilku wirtualnych opiekunów- na bieżąco będziemy starali się uzupełniać dane o stanie zdrowia, dodawać zdjęcia, żeby Wirtualni Opiekunowie wiedzieli, co się dzieje z ich podopiecznym :))

Chęć wirtualnej adopcji zgłoś nam telefonicznie lub mailowo- podaj imię psa i deklarowaną kwotę wpłaty :)

Wpłat można dokonywać na konto:
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ „ANIMALS”
Inspektorat w Lublińcu
nr konta 35 8457 0008 2006 0081 7813 0001
paypal: otoz.animals@interia.pl
z tytułem wpłaty: WIRTUALNA ADOPCJA (imię psa)

 

601125_549506411792473_654827547_n Bąbel
Starszy wychudzony psiak, z guzem przy oku, wyrzucony na ulice- sam przyszedł do naszego punktu kontaktowego i trafił pod opiekę OTOZ Animals. Został  zoperowany i wykastrowany. Mimo licznych ogłoszeń Bąbel nadal nie znalazł domu :(
W hoteliku przebywa od listopada 2013
Koszt 200zl miesięcznie

 

Bąbelek ma dwóch anonimowych wirtualnych opiekunów na łączną kwotę 70zł <3

 

ForestForest to psiak, który siedział w Olkuszu – pseudo schronisku  co najmniej kilka miesięcy, przez cały ten czas nie opuścił małej klatki.
Pies miał potworny stan zapalny uszu – z ucha lała się po prostu ropa i krew, stale trzepał głową, Ból musiał być niewyobrażalny. Nie dawała Nam spokoju, myśl o tym jak cierpi no i wyciągnęliśmy go… Pojechał od razu do weterynarza – miał pobrany wymaz z ucha na posiew z antybiogramem, badania krwi, wyczyszczone uszy, dostał zastrzyki p/zapalne i p/bólowe i antybiotyk. Obecnie Forest to mięciutki, puszysty misiek do przytulania, przyjacielski, kontaktowy, wpatrzony w człowieka, grzeczny, kulturalny – obyty z samochodem i smyczą, potrafiący nienagannie zachowywać się w mieszkaniu, stale chętny do spacerów czy zabawy
W hoteliku przebywa od kwietnia, Miesięczny koszt 200zl
Wirtualnym opiekunem Foresta jest pani Katarzyna K. (15zł miesięcznie) <3

 

ErniErni został porzucony pod hipermarketem przez swojego właściciela, skrajnie wyczerpany,nie mógł się podnieść o własnych siłach,napić wody,wymiotował. Gdy przyjechaliśmy pies wykrzesał z siebie ostatnie zapasy energii i ruszył przed siebie, przerażony, otumaniony sytuacją próbował biec na oślep, bez reakcji na wołanie.W końcu udało nam się go złapać- Erni tak bardzo pragnał kontaktu z człowiekiem, że postanowiliśmy wynagrodzić mu to, co przeżył i zabraliśmy do hoteliku. Jest wpatrzony w swojego opiekuna jak w obrazek, chodzi za Nim krok w krok, uwielbia się przytulać i być głaskanym.
w hoteliku od października 2014,
miesięczny koszt 200zl
Wirtualną opiekunką Erniego jest pani Agnieszka M. (20zł miesięcznie) <3

 

TinaTina została odebrana interwencyjnie od właściciela, który przez kilka lat trzymał ją zamkniętą w garażu, w fatalnych warunkach. Na listwie mlecznej miała sporej wielkości guzy, które zostały zoperowane, ze względu na brak ruchu psina była otyła, musiała sporo schudnąć. Obecnie Tinka to  przylepka wpatrzona w opiekunkę jak w obrazek, grzeczna, spokojna tylko brać i kochać.
W hoteliku od sierpnia 2014,
miesięczny koszt 200zl

 

Wirtualną opiekunką Tinki jest pani Genowefa P.-K. (10zł miesięcznie) <3

 

ŚnieżekŚnieżek
Historia tego psiaka jest długa, zawiła i tragiczna… przeszedł bardzo dużo-jedno z najgorszych schronisk, potem kolejne, później nieudana adopcja, gdzie musiał być koszmarnie traktowany aż w końcu trafił do Nas, wystraszony,  w fatalnej kondycji psychicznej. To starszy psiak, dlatego postanowiliśmy mu zapewnić bezpieczną przystań. przebywa w hoteliku od października 2013r
miesięczny koszt 250zl

 

Wirtualną opiekunką Śnieżka jest pani Genowefa P.-K. (10zł miesięcznie) <3

 

Max-001Max
Zadzwoniła kobieta prosząc nas o interwencje – na łąkach leżał pies, który z głodu już nie miał siły się podnieść.  Ludzie nie chcieli go karmić, żeby nie został tam na stałe… Max przebywa już w hoteliku już 4 rok. Jest kochanym, wpatrzonym w człowieka psiakiem wdzięcznym za uratowanie mu życia.
W hoteliku od listopada 2011, miesięczny koszt- 250zl

 

Wirtualną opiekunką Śnieżka jest pani Genowefa P.-K. (10zł miesięcznie) <3

 

 

ParysParys trafił do nas na skraju śmierci głodowej. Szkielet z licznymi ranami skóry. Wyniki krwi świadczące o zagłodzeniu – kreatynina, białko, albuminy poniżej normy, podwyższone próby wątrobowe i za niski mocznik. W pobranych zeskrobinach nie stwierdzono pasożytów; zmiany na skórze mają najprawdopodobniej tło alergiczne, tylko miejscami zainfekowane i długotrwale nie leczone.Parys cierpiał dodatkowo z powodu silnego ropnego stanu zapalnego uszu.

W hotelu od stycznia 2015, koszt miesieczny 360zl

Wirtualną opiekunką Parysa jest pani Katarzyna M.-O. (10zł miesięcznie) <3